Przejdź do treści

Wyposażenie warsztatu – wyważarka – montażownica

wywazarki-montazownice-podnosniki-warsztatowe-diagnostyczne corghi

Podnośnik dwukolumnowy

Przed zakupem wyposażenia do własnego miejsca pracy, mechanik powinien się zastanowić nad tym, na czym najbardziej mu zależy. Coraz częściej zamiast starych rozwiązań, jak m.in. kanał, stosuje się specjalne i nowoczesne dwukolumnowe podnośniki warsztatowe. Pozwalają one na bezpieczne i sprawne sprawdzenie tego, co dzieje się w podwoziu auta. Co więcej, przydatne mogą okazać się także w wulkanizacji — nie trzeba będzie się schylać czy kucać, aby odkręcić/dokręcić koło, ponieważ samochód będzie znajdował się na wysokości barków i tułowia.

Jeśli zależy Ci zarówno na klientach aut osobowych, jak i ciężarowych, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. W naszej ofercie znajdziesz podnośnik dwukolumnowy samochodowy, który może udźwignąć pojazd, ważący nawet pięć ton! Posiadamy zarówno dźwigniki śrubowe, jak i hydrauliczne, a także o ramionach synchronicznych. Sam możesz zadecydować, który z nich najbardziej przyda Ci się w Twoim warsztacie czy wulkanizacji.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Podnośnik dwukolumnowy hydrauliczny, czy śrubowy?

Podnośnik dwukolumnowy jest najpopularniejszym typem podnośnika wykorzystywanego w warsztatach samochodowych ze względu na jego szeroki wachlarz zastosowań. Mechanicy najczęściej wybierają napęd śrubowy, ale coraz większą popularnością cieszą się podnośniki hydrauliczne. Podnośniki hydrauliczne rzadziej ulegają awariom i są tańsze w eksploatacji – nie wymagają wymiany drogich nakrętek, a opuszczając się korzystają z ciężaru pojazdu, więc nie zużywają energii. Dodatkowo podnośniki hydrauliczne są cichsze od swoich śrubowych odpowiedników.