Przejdź do treści

Wyposażenie warsztatu – wyważarka – montażownica

wywazarki-montazownice-podnosniki-warsztatowe-diagnostyczne corghi

Geometria kół

W trakcie przeglądu auta czy też wymiany opon przydatny okazać może się mechanizm, który pomoże zbadać dokładnie ogumienie. W takim przypadku dobrze jest mieć urządzenia do geometrii kół. Pomogą one zbadać, czy w ogóle występuje i jak duża jest zbieżność lub rozbieżność opon. Dodatkowo sprawdzą szerokość przedniej i tylnej osi, a także kąta nachylenia/pochylenia ogumienia. Maszyna do geometrii kół dokładnie prześledzi te wszystkie parametry za pomocą specjalistycznych kamer. Co więcej, będziesz mógł przejrzeć to, co rejestruje urządzenie na specjalnych monitorach. Pomaga to w odpowiedniej diagnozie problemu i jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na sprawne i szybkie działanie.

Na naszej stronie znajdziesz maszyny, które występują w różnych wersjach. Jeśli zależy Ci na sprzęcie, który może być stacjonarny – u nas taki znajdziesz. W przypadku, gdy myślisz o ruchomym ramieniu z kamerą – skorzystaj z naszej oferty. Nawet kiedy zależy Ci na stałym przyrządzie z rejestratorem – nie czekaj i zamów go już dziś!

Czy geometria kół to to samo co zbieżność?

Nie, geometria kół nie jest tym samym co zbieżność. Geometria kół jest zbiorem czynników, które dotyczą ustawienia kół samochodowych. Zbieżność to sposób, w jaki koła przemieszczają się po nawierzchni. Zbieżność jest jednym ze składników wchodzących w skład geometrii. 

Co to geometria kół?

Geometria samochodu to zbiór ustawień i parametrów związanych z kołami. Jest to dziedzina techniki motoryzacyjnej, która skupia się na odpowiednim wyregulowaniu kół w pojeździe w celu zapewnienia optymalnej kontroli, stabilności i efektywności jazdy. Producenci samochodów ustalają konkretne parametry geometrii, które powinny być utrzymane dla maksymalnego bezpieczeństwa podczas użytkowania pojazdu. Kiedy geometria jest nieprawidłowo skorygowana, samochód nie porusza się po linii prostej, nawet gdy kierownica jest wycentrowana.

Geometria kół 3D

Geometria kół 3D jest najnowszą metodą sprawdzania wyrównania kół w pojazdach mechanicznych. Urządzenia do wykonywania geometrii 3D to specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają pomiar i modelowanie obiektów w trzech wymiarach. Urządzenia te posiadają kilka kamer które wykonują zdjęcia i porównują je ze sobą. W ten sposób system może wychwycić niewyrównanie w stworzonym przez siebie modelu badanego pojazdu.